شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ | 28 March 2020
گزارش

کهگیلویه و بویراحمد روی خط رکورد زنی «کرونا» /فریادهای ملتمسانه استاندار؛ کو گوش شنوا؟

استاندار کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید اگر مردم اگر رعایت کنند و به دستورات و تاکیدات وزارت بهداشت عمل کنند قادر به شکست کرونا هستیم در غیر این صورت اوضاع متفاوت خواهد شد.

فصلی نو،آخرین آمار مربوط به تعداد مبتلایان کرونا در کشور امروز هم اعلام شد که کهگیلویه و بویراحمد در 24 ساعت اخیر روند نگران کننده‌ای را طی کرد و طبق اعلام وزارت بهداشت 15 نفر دیگر به مبتلایان استان افزوده شد تا زنگ خطر به صدا درآید.

  

این در حالی است که طبق اعلام وزارت بهداشت به گفته رئیسی در 11 استان کشور نظیر تهران، قم، مازندران و گیلان شاهد کاهش تعداد مبتلایان ظرف 24 ساعت گذشته بوده‌ایم.

  

استاندار کهگیلویه و بویراحمد  از وضعیت رو به رشد ابتلا به کرونا در استان اعلام نگرانی می‌کند و از مردم می‌خواهد خطر را جدی بگیرند و کمتر به خیابان‌ها و معابر و اماکن عمومی بیایند.

  

خطر در حالی استان را تهدید می‌کند که استانی مثل تهران از آمار روزانه بیش از 1000 نفر مبتلا یه آمار صد و اندی رسیده و قم هم نسبت به آمار وحشتناک روزهای اولیه اکنون زیر 50 نفر مبتلا را تجربه می‌کند اما استان کهگیلویه و بویراحمد از آمار روزانه صفر نفر اکنون به روزانه 15 نفر هم رسیده که نشان می‌دهد کار در جایی می‌لنگد و مردم استان نسبت به کرونا خوش خیال و امن شده‌‌اند.

  

آمار نگران کننده حریریچی

  

ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت که خود نیز مبتلا به کرونا شده بود در جلسه ای که به صورت ویدئو کنفرانس و با فرمانداران استان آذربایجان غربی برگزار شد گفته است در هر ساعت، ۴۳ نفر از شهروندان ایرانی به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند که این آمار نشان‌دهنده قدرت اپیدمیک این ویروس است. 

  

حریرچی افزود: طبق بررسی‌ها در هر ساعت متاسفانه سه نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در کشور جان خود را از دست می‌دهند که این آمار نیز بسیار نگران‌کننده است.

  

وی اضافه کرد: حضور در اجتماع و بی‌توجهی به توصیه‌های پزشکان، عامل اصلی در جولان بیماری کرونا در جامعه است و مردم نباید با حضور در محل‌های پرتجمع، موجبات فوت همشهریان خود را فراهم کنند.

  

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حذف کاهش تماس های فردی و توجه به بیماران بهبود یافته را بسیار موثر دانست و گفت: اگر چه کادر درمان فداکارانه در راه مبارزه تلاش می کنند و در این راه شهدای زیادی تقدیم کرده اما این همه کار نیست و باید زنجیره شیوع قطع شود.

  

عاقبت جمعه بازاری‌ها به وعده خود وفا نکردند

  

اما با همه این گفته‌ها و درخواست‌ها و احساس خطرها متاسفانه امروز شاهد بودیم که پلمب جمعه بازار یاسوج شکسته شده است.

  

در همین خصوص تماسی با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد داشتیم که وی ضمن قدردانی از کسانی که برای قطع زنجیره کرونا تلاش می‌کنند اظهار کرد: اگر روند این گونه ادامه داشته باشد و مردم بخواهند چنین غیر محتاط و در خیابان‌ها رفت و آمد کنند بی‌شک با سونامی کرونا مواحه خواهیم شد.

  

فریادهای ملتمسانه استاندار؛ کو گوش شنوا؟

  

وی گفت: امروز تنها راه جلوگیری از چنین فاجعه‌ای در خانه ماندن و در خانه ماندن است تا بعد از 2 هفته بتوانیم زنحیره این بیماری را قطع کنیم.

  

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم اگر رعایت کنند و به دستورات و تاکیدات وزارت بهداشت عمل کنند قادر به شکست کرونا هستیم در غیر این صورت اوضاع تفاوت خواهد داشت.

  

 متاسفانه در روزهای اخیر شاهد سیل جمعیت در خیابان‌های شهر یاسوج هستیم و و مردم هم بدون توجه به هشدارها در حال خرید هستند و بسیاری از مغازه‌ها هم که خیالشان از بابت کرونا امن شده درب مغازه‌ها را گشوده‌اند غافل از این که هیولای کرونا در کمین است.

آخرین اخبار