شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ | 28 March 2020
رئیس شورای شهر یاسوج؛

تخفیف عوارض برای صنوف و پروانه های ساختمانی/ ممنوعیت تجمع مردم در پنجشبه آخر سال قبرستان ها / جلوگیری از فعالیت دست فروشان

تمامی پروانەهای ساختمانی که مدت اعتبار آنها در حال اتمام است به صورت خودکار اعتبار پروانه آنها تا پایان اردیبهشت 1399 تمدید می شود و نیازی به مراجعه شهروندان به شهرداری جهت تمدید پروانه نیست.

فصلی نو ، با ورود ویروس کرونا به کشور و استان ، شورای شهر یاسوج با برگزاری چندین جلسه بنا به نیازهای شهر راهکارهای خود را جهت برون رفت از وضعیت موجود ارائه داده است .

به گزارش فصلی نو ، رئیس شورای شهر یاسوج در گفت و گو با خبرنگاران به تشریح برنامه ها و راهکارهای شورای شهر و شهرداری یاسوج پرداخت که مشروح مصاحبه خوبانی را در زیر می خوانید .

مهمترین نکته همدلی و اتخاذ تصمیمات صحیح است:

همانگونە کە مستحضر  هستید  به دلیل شیوع بیماری ناشی از " کرونا ویروس" اکثر شهرهای کشور از جمله شهر یاسوج در حالت بحرانی به سر می برند. یقینا در شرایط فعلی آنچه اهمیت دارد حفظ همدلی و اتخاذ تصمیماتی است که بتواند جلوی حادتر شدن اوضاع را بگیرد.

بدون شک آنچه که این روزها شاهد آن هستیم تنها به خطر افتادن سلامت جسمی شهروندان نیست بلکه در خطر افتادن سلامت روانی و البته حادتر شدن وضعیت معیشتی بخش زیادی از شهروندانی ست که اقتصاد خانواده آنها مبتنی بر کار روز مزد است. لذا ضمن تقدیر از زحمت مسولین استان تقاضامندیم:

اولا ،در کنار اتخاذ سیاست هایی بهداشتی, نسبت به اتخاذ سیاستهای اقتصادی برای  کمک به اقشار کم درآمد اقدام عاجل کنند.
ب: ضمن تقدیر از اعمال ممنوعیت هر گونه سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد تقاضامندیم نهادهای ذی ربط نسبت به اجرای کامل این امر مخصوصا در مبادی ورودی شهرها اقدامات و دستورات لازم را مبذول نمایند.

  و دوم اینکه  نظر به تقاضای بسیاری از شهروندان, از استاندار محترم تقاضامندیم در خصوص نحوه ادامه کار آن دست از اداراتی که در مقطع کنونی امکان تعطیلی آنها وجود دارد بازنگری اساسی بکنند.

شورا و شهرداری از هیچ تلاشی دریغ نکرد

همچنین به اطلاع شهروندان گرامی می رساند "شورا شهرداری یاسوج" از همان روزهای اول درگیری شدن شهر یاسوج ضمن  ضدعفونی کردن معابر و سایر اقدامات بازدارنده, در کنار سایر نهادهای ذی ربط از انجام هیچ فعالیتی که بهداشت عمومی را ارتقا دهد دریغ نکردەاند.
 همچنین از آنجا که بخش زیادی از همشهریانمان در بحران اخیر دچار ضرر و زیان شدەاند در جلسەیکشنبه مورخ24 اسفند 1398 جهت جبران بخش اندکی از این ضرر و زیان و همچنین رفاه بیشتر شهروندان موارد زیر به تصویب رسید.

تخفیف سالیانه برای واحدهای صنفی و پروانه های ساختمانی

تمامی واحدهای صنفی سطح شهر یاسوج علاوە بر تخفیف سالیانه از پرداخت عوارض کسب و پیشه در اسفند ماه, فروردین و اردیبهشت معاف می باشند.

تمامی واحدهای صنفی سطح شهر یاسوج علاوە بر تخفیف سالیانە از پرداخت عوارض پسماند در اسفند ماه, فروردین و اردیبهشت معاف می باشند.

 تمامی مغازەها, دکەها, شهربازی ها و سایر امکانی که توسط شهرداری به اشخاص حقیقی اجاره دادە شدەاند و به دلیل شیوع بیماری تعطیل و یا به حالت نیمه تعطیل درآمدەاند بنا به تشخیص هیات مدیره سازمان اجاره دهنده, مشمول تخفیف 50 تا 100 درصد اجاره بهایی ماەهای اسفند و فروردین می شوند.
|
تمامی پروانەهای ساختمانی که مدت اعتبار آنها در حال اتمام است به صورت خودکار اعتبار پروانه آنها تا پایان اردیبهشت 1399 تمدید می شود و نیازی به مراجعه شهروندان به شهرداری جهت تمدید پروانه نیست.

مشاغلی که در سطح معابر اقدام به فروش موارد خوراکی می کنند جمع آوری می شود

 شهرداری موظف است در راستای ارتقای سطح بهداشت عمومی نسبت به جمع آوری بساط مشاغلی که بدون مجوز در سطح معابر عمومی نسبت بە فروش مواد خوراکی اقدام کردەاند اقدام نماید.

شهرداری موظف است در ایام تعطیلات نوروزی از برپایی هرگونه چادر توسط مسافرین محترم در پارکها و معابر عمومی ممانعت به عمل آورد.

در کمال ادب و احترام به استحضار همشهریان عزیز می رساند تا اطلاع ثانوی هر گونه زیارت قبور مخصوصا در پنج شنبه آخر سال درارامستانها ممنوع می باشد.

شهرداری موظف است جهت افزایش سطح بهداشت پرسنل و کارکنان خود مخصوصا آن دسته از نیروهایی که در خط مقدم مقابله با کرونا ویروس جانفشانی میکنند اقدام عاجل نماید.

 بە شهرداری و سازمانەهای تابعە اجازە دادە میشود امورات را با حضور حداقلی کارمندانی کە حضورشان در محل کار ضروریست مدیریت نمایند.

 به دلیل خطرات ناشی از تجمع, متاسفانه نوروز امسال هیچ گونه برنامه و جشنی توسط شورا و شهرداری برگزار نخواهد شد.

ممنوعیت فعالیت دست فروشان و جلوگیری از تجمع افراد ضمن اینکه موافقت شده است بعد از تعطیلات عید تکلیف دستفروشان بطور کلی مشخص شود .


در پایان ضمن آرزوی صحت و سلامتی برای شهروندان, نظر به وخامت اوضاع از یکایک آنها عاجزانه تقاضامندیم تا جایی که برای آنها امکان پذیر است از هر گونه تجمع و تردد در سطح شهر خوداری فرمایند. یقین داشته باشید تمام سعی و تلاش ما بر آن است به عنوان نماینده آنها در پارلمان محلی شبانه روزی با حساسیت بیشتر از گذشته پیگیر امورات و وظایف خود در این برهەی حساس باشیم.

بدون شک با حفظ همدلی و رعایت نکات بهداشتی با هم و در کنار هم این روزهای سخت را سپری خواهیم کرد
در آن روز که یقینا به زودی خواهد آمد همەی ما در دامن کوهپایهای زیبای دنا دوبارە جمع خواهیم شد تا رنج این روزهای دشوار را فراموش کنیم.

همچنین ما اعضای شورای شهر به نمایندگی از "مردم فهیم شهریاسوج" از زحمات و جانفشانی هایی که "جامعه  پزشکی و کادر درمانی" از خود نشان دادەاند تقدیر و قدردانی میکنیم.

آخرین اخبار